| Crainstorm20 a întrebat:

Din greseala la tableta mea(Me173x) i-am facut ceva cu SP_flash.Asa ca acum am Hard Brick.Dar mentionez cred ca e doar software.Credeti ca daca o trimit inapoi la Altex o sa fie nevoiti sa-mi bage alt ROM. Merge?

P.S:Am garantie.

5 răspunsuri:
| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salutare, sunt Ionuț de la Altex. În mod normal, conform certificatului de garanție, nu ai voie să modifici sistemul de operare, astfel garanția devine nulă. Îți recomand, totuși, să o trimiți la garanție, poate colegii de la service pot să remedieze problema.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic sa incerci totusi.

| Crainstorm20 explică (pentru Bunescu_Ionuț_1986):

Vi s-a mai intamplat? Adica sa va aduca persoane tot asa care aveau garantie?:/
Deasemenea cu privire la garantie.De ce nu sunteti mai concreti in regulament ex:Orice modificare de OS poate sustrage garantia?

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns (pentru Crainstorm20):

Salut,

În orice certificat de garanție este specificat acest lucru, chiar și în regulamentul de retur - Produse nereturnabile: Produse carora le-a fost modificat sistemul de operare.

http://www.altex.ro/regulament-campanie-retur-in-31-zile

| Crainstorm20 explică (pentru Bunescu_Ionuț_1986):

Stiu ca se poate repara.E doar o problema la sistemul de operare care nu mai poate executa codul :/.