| oricealtceva a întrebat:

Salut TPU,doresc sa imi achizitionez niste casti noi pentru gaming in special si ocazional pentru ascultat muzica pe spotify, niste sugestii?
Ca buget ar fi maxim pana in 400 de lei.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/casti-gaming/logitech/g432-71-surround/

le are frate-meu.
La inceput tot bombanea ca nu ii plac, voia sa le trimita inapoi sa isi ia ceva cu 200 euro, dar in nici 2 saptamani s-a obisnuit cu ele, si acum nici nu se gandeste la altceva.

Inainte a mai avut Steelseries si Razer Kraken, dar nu au tinut foarte mult.
Ce-i drept, Kraken X au avut si ele un sunet foarte bun si erau comode.

PS: castile pentru gaming nu sunt facute neaparat pentru ascultat muzica.
Muzica se asculta STEREO, in timp ce pentru jocuri si filme, esti mai castigat cu 5.1 sau 7.1.
(filmele suna bine totusi si stereo).

Acestea sunt casti pentru ascultat muzica,
sunt de 100 de ori peste ori Logitech, Razer sau Roccat.
(le poti cumpara in variante de 32, 80 sau 250 ohmi, in functie de ce interfata audio ai).

https://www.beyerdynamic.de/......2-ohm.html

| KaiSmile27 a răspuns:

Mie îmi plac cele de la PS5. Au mufă Jack și le folosesc și pentru muzică și uneori și în conversții la laptop, dar sunt 450