Eu am un mouse marvo si are 800, 1200,1600 si 2400 dpi eu daca pun 1600 dpi dupa ce aprind pc-ul iar se schimba la 800. Mouse-ul nu are software pentru windows, si am vazut la multi ca ei au in fortnite 0.100 sens cu 600 dpi si le merge foarte rapid și mie cu 800 dpi imi merge foarte greu... Vreau sa imi spuneti : Cum pot lasa 1600 dpi fara sa se schimbe si de ce imi merge mai greu cu dpi mai multi

Răspuns Câştigător
| UnderVoltage a răspuns:

Daca mouse-ul nu are memorie pentru a memoa ultimul profil dpi folosit nu ai ce face trebuie sa il setezi manual de fiecare datca cand pornesti PC-ul, dar totusi nu e foarte greu doar apesi de 2 ori pe butonul pentru dpi.
Preferabil ar fi sa specifici si modelul ca sa stim exact ce mouse este sa putem verifica ce si cum.

Poti verifica? Este pe site-ul Marvo Romania mouse-ul vine cu Tot cu tastatura se cheamă: KM 400

3 răspunsuri:
| UnderVoltage a răspuns:

Nu se poate asa este facut mouse-ul plsu ca nu recomand marvo spun din experienta personala toate produsele de la ei au ajuns in garantie in maxim 6 luni far a fi abuzate sau folosite intensiv pur si simplu nu re comand mai ales la mouse una scrie alta este realitatea mai ales la dpi. Pe viitoar iti recomand sa eviti firma mai ales produsle lor ieftine cele mai scumpe am auzit ca acum sunt ok dar acum 2 ani am luat doar praf in ochi cu ei.
Strict parerea mea.

Stiu ce vrei sa spui... La început nici eu n-am fost prea entuziasmat dar m-am obisnuit cu el si inca nu da semne ca ar fi stricat, eu consider ca momentan este bun. Multumesc de ajutor si pentru părere.