Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! E URGENT! in miez de noapte mi-a pronit PC-ul si m-a enervat la culme asa ca l-am oprit ( din buton ) azi dimineata a pornit din nou si l-am oprit iar. cand l-am pornit eu mia lansat Windows Startup Diagnostic And Repair Tool si i-am dat voie. acum mi-a pus o tema de ra**at de parca e Windows 95. am schimbat din Advanced System Settings la Best Appaereance si nimic, problema este ca orice tema apare la fel. ce sa fac?

23 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

System Restore!

| Filip23 a răspuns:

Pot porni singure calculatoarele care au o problema la sursa, in cazul unor caderi de curent. Poate iti iei un prelungitor cu intrerupator si il opresti cand vrei, ca sa nu schimbi sursa.

| Copac13 a răspuns:

Restarteaza calculatorul sai dul la un specialist IT

| Copac13 a răspuns:

Restarteaza calculatorul sau dul la un specialist IT

| Nelu62 a răspuns:

Restaureaza sistemul la o data sau ora anterioara problemei. Poti sa spui si sistemul de operare.

| DanielPH a răspuns:

Nu ai driverele de grafica. Bagale din nou de pe DVD-ul primit cu procesorul.

| DDCC a răspuns (pentru DanielPH):

La CPU nu am primit niciun DVD

| CaddyBear a răspuns (pentru DDCC):

Tu trebuie sa ai driverele de la placa de baza si placa video instalate(daca ai placa video)

| ciureaalex a răspuns (pentru CaddyBear):

Daca nu le-ar fi avut ii baga tema Windows Basic nu aia veche rau de tot...

| DanielPH a răspuns (pentru DDCC):

Cauta pe net firma procesorului si niste drivere pentru el : Cpu Driver

| Correct a răspuns:

A pornit PC-ul singur? o.O

| anonim_4396 explică (pentru Correct):

Da ce te miri asa, este optiune si din bios la asa ceva, si din control panel, mai multe chestii, si din program, se poate aprinde pc si la o apasare oarecare de tasta, daca. pui tu optiune, din greseala poate a pus, s-au poate s-a oprit curentul si bios-ul, dupa ce a revenit curentul are optiunea sa mearga calculatorul, dupa ce revine automat curentul, lol.winking

| Roxi25 a răspuns:

Cel mai simplu este sa pui sistemul de operare.

| ciureaalex a răspuns:

Este Windows Server R sau este windows "normal"? windows server edition are doar tema din 95.

| johnnyclaudiu a răspuns:

Fa o reinstalare de windows si dupa ce esti conectat la internet foloseste Driver Genius pentru a-ti instala toate driverele de care ai nevoie. Poti sa-l descarci de pe net ori poti sa tii-l cumperi la un pret rezonabil de pe internet.

| VMM2010 a răspuns:

Banuiesc ca a intrat in Safe Mode automat pentru ca nu poate porni in normal mode. PC-ul poate porni seara daca exista de exemplu o fluctatie de tensiune in retea> Verifica in BIOS sa vezi ce setari ai la partea de power - ar trebui sa gasesti ceva de genul: Power Resume: ON / OFF / Last state daca este ON: dupa ce se opreste curentul si revine porneste pc-ul singur / daca este OFF: ramane in stadiu de OFF / daca este LAST STATE: cand era pornit si se opreste curentul reporneste, daca era inchis ramane inchis.....De asemenea mai exista posibilitatea sa fie enable sa porneasca pc-ul cand primeste pachete de Wake-up de pe placa de retea LAN. Verifica mai intai in BIOS si apoi din Windows - proprietati pe placa de retea si la advanced debifezi Enable LAN Wake-up. Dupa acea din Windows deschide din RUN: MSCONFIG si vezi sa nu fie la BOOT - /safemode

| 1234Razvanut a răspuns:

Cumparati un windows nou asa mi s-a intamplat si am schimbat windows-ul.

| gorgonosul a răspuns:

Nu sti nimic.Ala e modul de reparare. Dai restart.

| IrimiaDelia50 a răspuns:

Da asta am patit si eu cel mai sigur e sa chemi pe cineva pentru ca singur nu poti face nimic peste un timp iti va aparea tot la fel funda?

| WSry a răspuns:

Cauta pe net firma procesorului si driverele: CPU Drivers, apoi instaleaza-ti-le folosind Driver Genius!

| MrTNT a răspuns:

Sistemul ti-a pornit in safemode. trebuie sa il reinstalezi windowsu.

| globalitserv a răspuns:

Cauta in bios WAKEUP ON LAN si da DISABLE happy Calculatorul tau porneste la un ping in placa de retea. PLus de asta in functie de cat e de nou poti gasi pe acolo un orar la care sa porneasca automat. Easy nu?

| 99983940345844957398 a răspuns:

Arunca-ti PC-ul!
________________________________
stare emotionala : nestiutoare!