| WaNt3D1856 a întrebat:

Ieri am incercat sa instalez un ROM pentru GALAXY 5500 (galaxy 5) si nu am reusit.
Acum am o mare problema.
Cand incerc sa pornesc telefonul ramane la textul SAMSUNG care lumineaza.

AJUTOR nu stiu ce sa fac.
Daca e cineva prin Branesti -Islaz care se pricepe va rog anuntati-ma.

FUNDA tot ce vreti voi doar ajutati-ma.

1 răspuns:
| Kattan a răspuns:

Felicitari, l-ai brickuit.
Ai totusi sanse sa-l repari. Citeste ce scrie aici: http://androidgeek.ro/......-t639.html
Va trebui sa faci cam acelasi lucru, doar ca in loc de I9100 este vorba de I5500, din cate am inteles ca este telefonul tau: http://www.gsmarena.com/samsung_i5500_galaxy_5-3371.php
Verifica ce scrie pe telefon, cel mai probabil sub baterie, la model; folosind CheckFusDownloader (ai link-ul pentru download in primul link dat de mine) iti descarci ROM-ul oficial (sa fie exact pentru modelul tau, daca ai I5500B atunci pentru modelul acela descarci).
In rest urmareste pasii din primul link.
ATENTIE:
Nu iti garantez ca asta iti va rezolva problema.
Nu iti garantez ca nu vei pierde date din telefon.
Iti recomand de asemenea, daca mai ai garantie, sa intrebi la service daca te pot ajuta.