| BlueScreen a întrebat:

.. ieri mi s-a blocat calculatorul si i-am dat restart. cand sa se aprinda monitorul mi-a aparut pe ecran " NO VIDEO INPUT " as vrea sa stiu de la ce este. daca este ars ceva in jur de cat ar costa. as vrea sa mentionez faptul ca mi-a mai facut asa de cateva ori dar nu am schimbat nimic la el atunci mi se pare ca il inchideam deschideam. pana a mers. [ funda la raspunsul cel mai bun. vot la restul; o ]

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Desfa-l si verifica placa video sa nu se fi miscat, porneste-l cu capacu desfacut, lasa-l asa vreo 5 minute, si vezi putin daca in placa video intra curent(ar trebui sa se incalzeasca putin), iti dai tu seama. daca e tot rece, se poate sa se fi ars! am patit si eu, o placa vode m-a tinut o saptamana, noroc ca era in garantie! te astept cu un reply, cu un comment sa imi zici ce ai rezolvat!

| petertb a răspuns:

Ma,deci ss-ar putea sa ai virusi, care sa ti fi stricat ceva pe la driveru placii video, sau placa ta video sa nu fie bagata cum trebuie. incearca sa ti dai un scan cu un antivirus(preferabil : bitdefender, kaspersky, eset). daca nici asa nu merge atunci reinstaleaza-ti windowsu. daca si atunci tot asa face,atunci problema ar putea fi ori la placa video, ori la cea de baza, ori la procesor.bafta

| user82619 a răspuns:

Prima data verifica cablul de la monitor,sa nu fii iesit din mufa,dupa care verifica daca calculatorul porneste,iti ard led-urile,se invert coolerele,daca nu iti ard led-urile si nu se invart coolerele, ori sursa s-a dus, ori probleme la butonul de pornire

| johnmorrison a răspuns:

Ma frate eu stiu dc nu merge ai foarte multi virusi desfa placa video sa vezi daca nu ti sa defectat ceva fundahappy