| Ghostplayer a întrebat:

Imi puteti da un sfat parintesc? Mama m-a pus sa aleg dintre un telefon sau un laptop sa imi cumpere de ziua mea! Practic m-a dat peste cap.Voi ce spuneti ce merita sa aleg?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Hai sa te dau si eu peste cap! Problema se pune la modul urmator:
Desi un laptop e mult mai versatil, trebuie avut in vedere urmatorul aspect in functie de cat isi permite mama ta sa investeasca. Concret, daca vrei sa faci o investitie dupa care sa nu plangi mai tarziu, va trebui sa-ti iei un laptop incepand de pe la 25 de milioane in sus, asta daca vrei si jocuri. Tot ce e sub suma asta sunt laptopuri office! Daca vrei telefon, un telefon nu merita mai mult de un 8 milioane maxim! Telefonul e telefon si atat! Functia lui de baza este sa vorbesti la el. O camera buna, ceva navigat pe net cand iti crapa buza si cam atat. Atat trebuie sa aiba un telefon. Restul de optiuni sunt marketing! Repet, telefonul nu e jucarie, este o scula de comunicat! Acum urmeaza sa te decizi!

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu aş alege laptop-ul.
Telefonul e destul să fie funcţional pentru scopul său tradiţional, cel de a suna lumea, iar pentru asta nu trebuie neapărat să coste vreo mie de euro (cel exagerat de scump e mai mult un moft, decât o necesitate).

Dar e decizia ta. Tu ştii de ce ai mai multă nevoie.

| OnuOnulică a răspuns:

Ce telefon anume? daca iti cumpara un G2 sau G3 atunci alege telefonul! big grin

| lpavel a răspuns:

Binenteles LAPTOP! Cu telefonul nu poti face atatea... happy

| Jipa95 a răspuns:

Daca nu ai telefon aici ma refer la faptul ca nu detii nici unul, nu iti strica unul. Dar daca ai un pc cat de cat ok incat sa ruleze mai orice decent, nu se merita un laptop.

| William a răspuns:

De care ai mai mare nevoie pe ala sa-l cumperi.

| RaduTN a răspuns:

Telefon pentru? Daca ai telefon cu android 4.0 sau mai mare nu mai ai nevoie.

Cu un laptop poti face mai multe. Te poti juca jocuri online alaturi de prietenii tai. Pentru telefon nu prea gasesti jocuri cu care te poti juca alaturi de prietenii tai.

Dar daca ai un telefon slab android -4.0 si ai un calculator sau un laptop mai slab merita sa-ti cumperi telefon.

Bft wave

| AdrenalinTm a răspuns:

Telefonul e valabil 3-4 luni se strica il scapi ii mai usor de furat nu ofera asa multe performante, leptopul e mai usor de intretinut si el e portabil nu a fel ca un telefon dar iti ofera mai multa performanta/pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa iti iei un laptop.La o adica poti sa strangi tu bani sa iti iei un telefon + la telefon te joci si tu 1 joc ceva, suni si trimiti mesaje.La laptop deja se vorbeste de altceva. Daca te gandesti sa iti iei un telefon pe care sa mearga 4.2 sau sa fie quadcore, octacore gandeste-te ca daca ai laptop poti sa te joci pe el. Daca ai un calculator calumea ia-ti telefon. Daca ai un telefon cu care te descurci ia-ti laptop.Acuma faci cum vrei.Bafta

| TwiSt1997 a răspuns:

Daca vrea sa-ti ia un laptop la 1500 lei mai degraba ia-ti un telefon. Daca ai buget de 2500 lei pentru laptop e ok.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Convingio sa-ti ia o tableta, nu vei regretawinking

| Ghostplayer explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Tablte nu o pot purta cu mine pe la scoala happyMi-o confisca =]!

| Cretz98 a răspuns:

Cel mai bine ia-ti laptop. Telefonul la ce te ajuta? Trimiti cateva mesaje, suni pe cine, eventual mai joci ceva, dar laptop-ul e mult mai ok. Eu abia astept sa-mi iau laptop.

| OanaBianca7 a răspuns:

Eu zic sa iti iei telefon... laptop*ul nu poti sa il iei cu tine oriunde... si daca nu ai calculator i-ati laptop.

| Crissaaxd a răspuns:

Cu telefonul:
Daca nu ai un telefonmare modern eu zic sa alegi telefonul.
Laptopul:
Daca ai telefon calumea eu zic sa iti cumpere laptop.
Ma rog depinde si tu ce iti doresti
Funda? :3