| stefan1902 a întrebat:

Imi puteti spune de ce calculatorul nu imi vede tastatura decat dupa ce intru in windows? Adica eu nu pot sa intru in bios pentru ca tastatura nu este activa la acel moment, se activeaza decat dupa ce intra in windows! Va rog, ajotur!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Unele placi de baza nu suporta chestia asta, decat prin ps2 o sa-ti functioneze 100% garantat fara sa-i faci nimic. Incearca mai multe porturi usb, verifica si-n bios si uita-te si ce tip ce usb ai 2.0 sau 3.0

| Ronnix a răspuns:

Probabil, tastatura ta este conectata la un port USB care se activeaza abia dupa incarcarea sistemului de operare. Te sfatuiesc sa schimbi portul. (conecteaza tastatura la un alt port USB)

| stefan1902 explică (pentru Ronnix):

Tastaruta este legata la un port USB legat direct pe placa de baza, deci ar trebui sa se activeze de la inceput, pana sa intru in windows. Eu asa zic, dar o sa incerc mersi!