| FleshUl a întrebat:

Imi puteti spune si mie care este cel mai bun producator (gen MSI, GIGABYTE, ASUS) si cel mai bun tip de placa video (nVidia, AMD, Sapphire) si un link la unele placi video bune si destul de accesibile. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul maxim?
Nu conteaza producatorul!
Cel mai mult conteaza PROCESORUL GRAFIC!
Exista doi mari producatori de GPU-uri dedicate " nVidia si AMD"!
AMD este pentru cei cu un buget redus, avand un raport pret performanta excelent cu ar fi AMD R7 360 care costa ~450lei si este la fel de performant ca un nVidia GTX 750 TI care costa ~550lei

| George0888 a răspuns:

Asus si pentru placi video Nvidia

| George0888 a răspuns:

Fiindcă Asus face cele mai bune telefoane pc si tablete

| George0888 a răspuns:

Si de NVidia au facut toate plăcile video