| Crosto a întrebat:

In orice joc ma joc calculatorul ingheata efectiv doar in jocuri trebuie sa ma ridic si sa il sting din butonul de la carcasa sad help me ma pot juca doar 10-5 minute in orice joc sad in afara de cele 2d

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Răcire deficitară

| anonimg a răspuns:

Avem nevoie de două lucruri:
1. Să ne descrii exact cum se blochează pc-ul.
2. Să știm toate componentele din pc. Acest punct al doilea este mai important decât primul ca să-l cunoaștem.

| Crosto explică (pentru anonimg):

1. ma joc se face ecranu negru ma duce pe dekstop si intra inapoi in joc singur si jocul se opreste nu mai pot face nimic.
2. 4gb ram 256 vram amd athlon 64x2 dual core processor 4200 2.20 ghz 64 bit placa radeon series 1550

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Crosto):

Pc-ul nu e mare smecherie.
Cel mai probabil e din cauza faptului ca e plin de praf.

| anonimg a răspuns:

Tu ai pc-ul de 5 ani, dar athlon 64 este mai vechi de 10 ani.
Un pc se oprește din pricina memoriei RAM insuficiente, dar și din pricina unei răciri insuficiente a procesorului.
Cea de-a doua ar fi cauza la tine; și asta din pricina că ventilatorul procesorului este încărcat de praf și si se mișcă greu. La un service ți-ar pune și pasta termoconductoare pe procesor, și ți l-ar fi curățat de praf. În jur de 50-100 lei te-ar costa.
Toate calculatoarele trebuiesc curățate de praf, măcar o dată pe an.

| Crosto explică (pentru anonimg):

Salut asta am facut dar... merge o ora jumate 2 in jocuri si dupa tot asa dar in jocuri mai de calitate adica merge pe engine de valve toate jocurile imi merg constant de pe engine-u de la valve dar gta san andreas-samp nu prea

| Wr3nch a răspuns:

De cati ai pc-ul? Sunt sa sanse sa aiba praf in interior, si se incinge prea tare si se inchide ca sa nu se arda

| Crosto explică (pentru Wr3nch):

Hmmm cred il am de 5 ani... si nu l-am aspirat niciodata happy o sa vad

| Wr3nch a răspuns (pentru Crosto):

Eu cel putin asa am patit pe vremea cand nu ma pricepeam la la pc-uri. II dadeam drumul, intram in joc, si dupa 15 minute se bloca si ma luau toti dracii laughing Dupa l-am curat si a mers ok.

| Crosto explică (pentru Wr3nch):

A deci se poate sa fie de acolo si nu de la placa o sa incerc daca merge iti meriti coroana

| cristimihailov a răspuns:

Pc-ul tau o sa reziste cu brio la pdf-uri

| Crosto explică:

NO HAI MA SAMP SI CS 1.6? N-us compatabile am inteleS sad

| Crosto explică:

Ba, nu ma joc gta 5 si fortnite ok? cs 1.6 samp atat