| Crosto a întrebat:

Calculatorul meu se blocheaza efectiv in jocuri in unele deloc dar cand se blocheaza nu mai merge nimic, trebuie sa ma dau jos si sa il sting din butonul de la carcasa....si face si sunete ciudate prin casti... doar in jocuri. HELP MEE SUNT DISPERAT l-am si curatat.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vrei sa ghicim ce sistem ai? Daca ai Windows 10 si procesor Intel mai vechi, e (si) din cauza patchurilor pentru Meltdown si Spectre - eu am dezactivat pe ambele protectii si nu mai am problemele pe care le aveam inainte. >> Aha, am vazut AMD antic, X1550. Posibil sa mai fie cazul si de schimbat pasta si verificat serios placa de baza/componentele. Eu care il consider pe al meu antic cu placa de baza din 2012... vad ca fii tu cu asta care deja ar trebui sa fie la liceu de-acum! Sa il stapinesti sanatos, nu fac misto, dar avand in vedere varsta, e posibil sa inceapa sa mai crape condensatori pe ici-colo.

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa vezi care sunt cerintele jocului. Nu orice aplicatie / joc poate rula pe un dispozitiv, daca acesta nu indeplineste cerintele tehnice. Probabil ca ai un sistem care are nevoie de imbunatatiri (poate mai multa memorie ram, un procesor mai bun sau o placa video mai performanta).
De aceea pot aparea problemele descrise (se blocheaza, se inchide fortat, se restarteaza sau sunt afisate erori de functionare).

| Crosto explică (pentru dannyel86):

Omule am un pc bun zic eu sa mearga samp-u... 4 gb ram 256 vram placa radeon 1550 series procesoru amd athlon dual core processor 64 x2 2.20 ghz si nu se incalzeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face de mult asa? Poate i-a expirat tipmul s-a stricat procesor placa de baza ceva... daca e in garantie nu strica sa-l duci la service.
Am probleme identice, se blocheaza insa eu nu l-am curatat si dau vina pe asta. o o face in special cand se incalzeste.

| Crosto explică (pentru anonim_4396):

Da de mult nu se incalzeste.

| Jokers666 a răspuns:

Fiecare joc are cerintele lui amu si depinde si ce calculator ai