| apetrei1234 a întrebat:

În vara vreau sămi cumpăr un ps3 şi nu stiu daca televizorul meu merge colectat la el e unul din astea mai vechi cam din 2000 de ăla mare gros are cele trei mufe (alb, galben şi roşu) are intrare de scart e second hand model 20001-1 Panasonic vreau să stiu daca ar merge ps3 la el meu dau fundă.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, merge.
Alea cu alb rosu galben is mufe rca, si ps3-ul le suporta.
Ps3-ul suporta si scart. Iar daca o sa iei vreodata un tv mai nou, ps3-ul suporta si hdmi.
http://www.youtube.com/watch?v=KDyGmd64v5o
http://www.youtube.com/watch?v=iN8rMEg445g

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Da osami eau un tv mai nou dar mai intai vreau sami eau ps3 si dupa asta o sami eau un tv mai nou si mai am o intrebare grafica ar fi buna se vede bine cand imi eau consolo imi voi lua si jocuri dar mai intai vreau sami eau gta 5 ar avea o grafica destul de buna.

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Si mai am o intrebare ps3 se incalzeste si daca se incalzeste prea tare se poate strica.

| sltlp a răspuns (pentru apetrei1234):

Se incalzeau alea vechi(fat-urile) fabbricate in 2007-2009. ADica cel dins tanga cum e in imag. asta http://www.consolegames.ro/......-vbkp5.jpg
slim-urile si superslim-urile nu au nici o problema. Deci poti sa stai fara nici o grija.
Si din prima propozitie nu inteleg nimic. exprima-te mai clar.

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Am spus in prima propozitie ca o sami eau un tv mai nou dupa cemi eau ps3 si dupa ce il eau o sa strang bani si pentru tv si am mai spus ce grafica ar avea tv meu daca poti sa-mi spui ca cand imi eau ps3 imi eau gta 5 si vreau sa stiu ce grafica daca se vede bine sau se vede rau.

| sltlp a răspuns (pentru apetrei1234):

Eu am jucat atat pe rca cat si pe hdmi. Iti dai seama ca diferentele sunt mari de aspect. Insa nu poti sa zic ca s-a vazut rau pe nici un tv.
Problema pe crt a fost ca scrisul in gta 5 era atat de mic, ca rar intelegeam ceva(in special la subtitrari sau lucruri de acest gen)...

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Da in rest se vede bine.

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Adica doar scrisul e o problema in rest se vede bine pe tv meu.

| sltlp a răspuns (pentru apetrei1234):

Da, se vede foarte bine, numai scrisul o sa fie enervant. ma rog, am uitat sa zic, mai sunt si cateva jocuri gen God of war care pe tv mic o sa puna bare sus si jos ca sa scoata aspectul ala de 16:9 sau 16:10. Cand o sa iei ceva cu hdmi o sa dispara problemele astea.

| apetrei1234 explică (pentru sltlp):

Bine multumesc pentru ajutor.