| George_Ionut_1997 a întrebat:

La un laptop Toshiba Satellite C55-B5142 care are 8 Gb RAM, i5 2,2 GHz, 1 TB HDD, mobile Intel HD graphics, intrebarea mea este:

La cat ajunge memoria placii video?

Din cate am auzit, de la 4 Gb RAM, integrata va avea 1, 7 Gb. E adevarat? Am un prieten care are un Lenovo 4GB RAM, i5 2,6 GHz, 1 TB HDD tot cu integrata. Si el poate rula jocuri gen Far Cry 3, Assassin's Creed 3, Thomb Rider.

Mi-e frica sa nu fie de 256 mb sau 512 mb... din cate am citit pe net.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minim 1664MB, adica mai mult de 1, 5 giga. Al meu tot Toshiba este dar cu i3 si hard de 400 si am ce ti-am scris.La ce spui tu cu i5 e posibil sa ia mai mult de 1664 de MB placa video. De fapt si cand il cumperi scrie pe cutie sau undeva la specificatii cat are placa video. La ce laptop vrei sa-ti iei, cred ca are mai mult de 1, 5 giga video.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla ducand sageata in coltul din dreapta sus si in bara de cautare scrii dxdiag dai click pe dxdiag.exe din partea stanga dupa ce apare.In fereastra ce se va deschide dai click pe ecran(display) si acolo la aproxx.total memor iti zice cati giga ram are placa ta video.

| George_Ionut_1997 explică (pentru anonim_4396):

Inca nu am laptopul... Dar asa cat o sa am minim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru George_Ionut_1997):

Si nu iti fe frica, Toshiba sau alte laptopuri noi, nu mai fabrica cu256 sau 500.

| George_Ionut_1997 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru George_Ionut_1997):

Minim 1664MB, adica mai mult de 1, 5 giga. Al meu tot Toshiba este dar cu i3 si hard de 400 si am ce ti-am scris.La ce spui tu cu i5 e posibil sa ia mai mult de 1664 de MB placa video. De fapt si cand il cumperi scrie pe cutie sau undeva la specificatii cat are placa video. La ce laptop vrei sa-ti iei, cred ca are mai mult de 1, 5 giga video.

| Ene_Mihai_1995 a răspuns:

Ai minim 1 Gb, stai linistit.