| simonsolcan a întrebat:

Salut TpU! M-am decis sa imi achizitionez un laptop si nu stiu care https://paste. pics/68VDF amandoua sunt de pe altex si le-am prins la oferta.Care dintre ele este mai bun? Sau sa imi recomandati unul de maxim 1800 lei.

Răspuns Câştigător
| TomyBrave2019 a răspuns:

Laptopurile par ok dar am avut și eu i3 și crede-mă, a fost groaznic. Chiar și cele mai nașpa jocuri aveau lag pe celălat laptop. Sincer nu prea știu exact cum e această placă dar poți să mai cauți pentru că sunt destule laptopuri la prețuri decente.
Dacă îți plac acestea poți desigur să iei unul dar eu ți-aș recomanda să mai cauți. Te poți întoarce oricând.
Eu am Dell și este super. E i7 și are Nvidia Geforce Gta 2050 ti. Nu a fost așa de ieftin dar e foarte ok și de durată. Eu îți recomand Dell. Lenovo nu am avut din păcate. Dacă nu găsești altceva la prețuri rezonabile sunt ok și acestea dar mai caută puțin dacă vrei. Poate ai noroc.
Poate cunoști pe cineva care se descurcă la orice specificații ca să-l întrebi pentru că nu am folosit acea placă până acum.
Dacă nu cunoști pe cineva poți să întrebi pe site cum este. Pe ceva consultant.
Eu oricum ți-aș spune să mai cauți puțin.
O zi bună!

5 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Pune link-urile din nou ca acela pe care ni l-ai dat nu merge.

| TomyBrave2019 a răspuns:

Salut! Din nefericire nu pot să accesez link-ul lăsat însă dacă îmi vei spune ce placă video are, ce Intel core, etc (specificațiile) îți voi putea spune care este mai bun.
Ai putea să pui ca un fel de comparație între cele două.

| simonsolcan explică (pentru TomyBrave2019):

Laptop ASUS A540UB-DM859, Intel® Core™ i3-7020U 2.3GHz, 15.6" Full HD, 4GB, 1TB, NVIDIA GeForce MX110 2GB, Endless, argintiu

| TomyBrave2019 a răspuns (pentru simonsolcan):

Laptopurile par ok dar am avut și eu i3 și crede-mă, a fost groaznic. Chiar și cele mai nașpa jocuri aveau lag pe celălat laptop. Sincer nu prea știu exact cum e această placă dar poți să mai cauți pentru că sunt destule laptopuri la prețuri decente.
Dacă îți plac acestea poți desigur să iei unul dar eu ți-aș recomanda să mai cauți. Te poți întoarce oricând.
Eu am Dell și este super. E i7 și are Nvidia Geforce Gta 2050 ti. Nu a fost așa de ieftin dar e foarte ok și de durată. Eu îți recomand Dell. Lenovo nu am avut din păcate. Dacă nu găsești altceva la prețuri rezonabile sunt ok și acestea dar mai caută puțin dacă vrei. Poate ai noroc.
Poate cunoști pe cineva care se descurcă la orice specificații ca să-l întrebi pentru că nu am folosit acea placă până acum.
Dacă nu cunoști pe cineva poți să întrebi pe site cum este. Pe ceva consultant.
Eu oricum ți-aș spune să mai cauți puțin.
O zi bună!