| spy99 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. Detin un galaxy note 2, iar azi cand l-am scos de la incarcat am remarcat ca acesta nu se mai aprinde, iar ledul de notificari/incarcare era stins. Am scos bateria si deceaba. Ma puteti ajuta cu vreo solutie sau un sfat ce ar putea avea? Multumesc.

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

La fel am patit si eu cu un note 2. Nu mi-a mai pornit de atunci.

| ziftode a răspuns:

E posibil ca bateria sa fie dusa de tot la un telefon asa vechi
incearca sa ii lasi bateria scoasa vreo 30mins
si sa il bagi in priza dupa aia
eventual sa il bagi in priza fara baterie doar sa vezi daca pleaca (si sa poti sa dai vina numai pe baterie)

| spy99 explică (pentru ziftode):

Am schimbat si bateria si degeaba. Cum as pute sa vad daca placa mai este functionala? Am foarte multe date in acel telefon.

| ziftode a răspuns (pentru spy99):

Daca nu mai da nici un semn de viata e clar ca nu e functionala
din pacate, nu stiu daca mai poti recupera ceva, incearca totusi la un service, poate ai noroc, insa s-ar puta sa te coste serios sa repari fara sa schimbi, ca sa poti sa iti recuperezi datele sad

| Alexandru250201 a răspuns:

I s-a dus soft-ul

| spy99 explică (pentru Alexandru250201):

Si cum as putea sa-i rescriu soft.ul. Telefonul nu raspunde la nici o comanda.

| Alexandru250201 a răspuns (pentru spy99):

Du-l la un service