| Oakf a întrebat:

Mi-am făcut recent un cont de Yahoo Messenger și nu primesc nici un mail decât de la Servicii cont Yahoo care îmi spun așa : "Am sesizat o conectare la contul dvs. Yahoo de pe un dispozitiv nerecunoscut din România.". Primesc mail-ul acesta deși doar eu mă conectez pe cont, iar alte mail-uri nu primesc cum ar fi activarea Facebook sau de la alte jocuri sad. Am schimbat parola, dar degeaba. Dau fundă + vot celui ce mă ajută.

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu cred ca esti doar tu acesta care accesezi acest email, Yahoo te-a avertizat ca altcineva a folosit contul tau, incearca sa-ti faci un alt email, pe acest nou email un facebook > cativa prieteni si vezi dupa aceea daca primesti mail-uri, daca da, trebuie sa renunti la acel email.

| Oakf explică (pentru Eastwood):

1.Doar eu ma conectez pe cont (primesc acel mail cand ma conectez eu)
2.Mi-am facut alt Yahoo Messenger si cand incerc sa-mi fac contul de Facebook imi spune ca contul nu e bun/eronat.