| vladalex40 a întrebat:

Mi-am pus un Windows XP pe un CD si vreau sa imi reinstalez windowsul dar cand se aprinde computerul imi scrie DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. In BIOS am setat first device CD-rom dar nu stiu de ce imi arata asa.Mai am alt CD cu windows (XP) facut tot asa dar acela merge. Dau funda celui care ma poate ajuta, Mersi!

1 răspuns:
| Catalina_Marius_1987 a răspuns:

Trebuie sa faci cd-ul cu win imagine si appoi il pui pe alt cd... ca daca nu... n u iti recunoaste fisierele de boot