| AndreiNicolae a întrebat:

Nu stiu ce mi se intampla cu calculatorul. De cateva zile calculatorul tot in da crash( se vloceaza apoi apare un fundal albastru pe care scrie ceva despre solicitarea sistemului).
Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Mandeliu a răspuns:

Ori fisierele Windows-ului sunt corupte, ori ai un virus.Un virus care creaza aceasta eroare, care poate fi falsa, ori un virus care solicita sistemul incat acesta sa fie obligat sa dea CRASH.Sau un virus care supraincalzeste componentele computer-ului si iti da CRASH.Cand intri in comp. verifica in BIOS temperatura sau masoara cu ajutorul pipaitului componentele.Ai grija sa nu te arzi.De asemenea, s-ar putea ca aceste componente sa se incalzeasca singure datorita suprasolicitarii acestora in timp.Acum rezolvarile: Daca Windows-ul are fisierele corupte,singurul lucru sigur este sa il reinstalezi.Daca nu stii cum se face,cere ajutorul unui specialist sa te ajute. Daca ai un virus care iti da aceasta eroare, ori incearca sa folosesti anti-virusul, ori incearca sa reinstalezi Windows-ul. Daca un virus iti forteaza componentele, poti reinstala windows-ul. Daca componentele sunt problema, incearca achizitionarea unor ventilatoare pentru a raci sistemul. Sper ca te-am ajutat si comp-ul tau o sa isi revinahappy

| AndreiNicolae explică (pentru Mandeliu):

Nu are nici o problema cu incalzirea deci trebuie sa reinstalez windows-ul.