| Muraru_Tiby_1993 a întrebat:

nu stiu ce so intamplat la net de imi scrie asa: Conectarea nu e posibila

Verifica daca:

-adresa paginii e corecta.
-esti conectat la internet.
-parafocul (firewall) este configurata bine.
-situl nu are cumva probleme thnice pe moment
Codul Erorii:324(net;; ERR_EMPTY_RESPONSE)

Si asta imi scrie doar pe facebook, youtube sau google. Dau Funda (P.S am auzit de la cineva ca trebuie sa intru in safe mod. cum se intra si ce trebuie sa fac)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema se datorează mai multor cauze cum ar fi:
Știi că folosești Windows XP
Știi că folosești o versiune veche de google chrome
Știi că ai furat Windows-ul de pe FileListe sau torrenze, unde toate astfel de kit-uri și softuri conțin pe lângă alte malware-uri și viruși ce lansează atacuri informatice prin calculatorul tău pe serverele de SSl, încercând să infiltreze unelte de phishing ilegale pe acestea, iar sistemele automate de securitate ți-au banat în primă fază IP-ul, iar în faza a doua și adresa MAC a calculatorului; și/sau l-ai activat ilegal, ceea ce datorită activatoarelor infectate(nu există activator din google ce să nu conțină astfel de viruși) a produs același efect
Ca să fii sigur că nu ai fost victima unul atac informatic procedează așa:
>Dezinfecteaza sistemul și datele din acesta folosind Avira rescue system, butat de pe un Cd în mod live
>Descarcă și folosește Modzilla Firefiox, la care sa îi atașezi un adon și anume adblok plus.
Dacă nici după asta problema nu dispare înseamnă că ai fost victima unei tentative eșuate de atac informatic prin calculatorul tău, problemă ce survine de la softurile furate din surse ilegale.
Și asta se poate rezolva schimbând placa de rețea sau adresa MAC a acsteia(pe linux se poate, pe Windows NU).
Succes

| stlucian a răspuns:

Https://productforums.google.com/forum/#! topic/chrome/x8gugtCPzso