| Dany0014 a întrebat:

Poate ca am gresit categoria, verisoara mea are o tableta ZTE Light Tab 2 si a pus un cod de blocare in care trebuiesa faci o forma (nu stiu cum se numeste exact) a uitat codul respectiv si a blocat-o, iar acum ii cere un nume de utilizator si o parola, a incercat si cu e-mail si cu gmail dar nu merge nici una credeti ca o resoftare ar rezolva problema?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Pași pentru Hard Reset de pe ZTE Light Tab 2
1.Comenzamos cu comprimat de pe
2.Presionamos și țineți apăsat butonul de alimentare și VOLUME DOWN timp de 10 secunde aprox.
3.The un verde Android de pe ecran: putem elibera tastele
4.Usamos VOLUM JOS pentru a trece în meniul care se deschide opțiunea de a șterge datele / setările din fabrică.
5.Pentru alege apăsat HOME sau tasta MENU.
6.Usamos din nou VOLUM JOS pentru a trece la "DA - șterge toate datele de utilizator" și din nou confirmați prin apăsarea HOME sau MENU.
7.Al Hard termina procesul de resetare, trebuie să alegem opciíon de SISTEMULUI de repornire acum.
8.Esperamos ZTE Light Tab 2 reporniți și re-apăsând pe POWER și ÎNCET 10 secunde.

Aceste instrucțiuni vor face sistemul de operare Android, în nostru ZTE Tab Light 2 uita toată configurația și datele noastre, inclusiv modelul de blocare

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Google sau Bing Translate, ca sa stiu de cine rad? happy

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi ca e de ras atunci iti sugerez sa razi cand o sa duci tabletul la serviciul tehnic. nu am mult timp ca sa scriu. eu ti-am oferit solutia si asta ar fi trebuit sa duca doar la un "multumesc". asa cum a tradus google eu cred ca esti destul de inteligent incat sa fii capabil sa resetezi un dispozitiv ca acesta. daca iti place sa razi stai doar o ora si citeste multitudinea ignoranta si... ce se expune in TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Solutia nu era pentru mine. Nu sunt genul de om care sa nu fie capabil sa faca lucruri simple singur, mai ales cand informatia este la doi pasi. Radeam de modul in care a reusit Google sa traduca prospectul sau manualul. Adica jalnic. Dar cum nu ai inteles asta, inseamna ca nu avem cum sa discutam mai departe, mi-e greu sa ma inteleg cu oameni care nu inteleg ce li se spune. O zi buna sa ai.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba tu nu vezi ce nesimsit esti...Ti-a spu clar gelu1970 si a pus o intrebare nu o intrebare de ras......Si vi la mine la profil si scrii ai grj cu mine iti dau raport la tpu.ro!