| InGeRU a întrebat:

Recent mi-am cumparat o tableta Acer iconia b1, dar din pacate habar n-am sa ma conectez la net. Are wi-fi, iar eu am un modem/ router, din acela ZTE de la compania de internet RDS. Dar nu imi gaseste reteaua de wi-fi. Am windows 7. Dau funda.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La setari...
uitate antent

| SonicAndrei a răspuns:

Trebuie să cauți prin setările tabletei și să activezi wriless-ul. Apoi va căuta rețele și te vei putea conecta la internet.

| Şaptepăcate a răspuns:

Banuiesc ca e cu android
intra la setari - Wifi - Advanced - Regulatory domain, si acolo scrie 11 -13- 14 canale alege 14 canale dupa care ii dai scan la dispozitiv

| InGeRU explică (pentru Şaptepăcate):

E in romana tableta, dar tot nu gasesc nimic de regulatory domain...

| Şaptepăcate a răspuns (pentru InGeRU):

In romana ii zice Domeniu de reglementare, eu am tel Acer, dar androidul e android setarile sunt la fel
la setari wi-fi, apas butonul meniu (butonul cu care intri in setari direct de pe desktop) si se deshide avansate, acolo scrie
Domeniu de reglemntare
Politica de dezactivare a functiei
Adresa Mac
Adresa IP

asa ceva trebuie sa arate
http://jjpda.blogspot.ro/2011/10/how-to-set-you-cyanogenmod-71-wifi.html