| Rauldenis a întrebat:

( scuze daca am pus categoria gresita ) As vrea un top 10 la cele mai bune antivirusuri gratis. Dau funda happy
Vreau sa stiu daca al meu e ok, daca nu imi iau altul.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Orice antivirus e gratis pentru 1 luna maxim 2!
Iar cel mai bun e : Avira, luând in consideratie toate punctele de vedere...

| Rauldenis explică (pentru lpavel):

Pe ala il am si il are si varul meu, doar ca el il are de 2 ani si inca functioneaza la fel happy

| lpavel a răspuns (pentru Rauldenis):

Crede-ma, daca nu ai licenta NU e la fel... big grin

| Rauldenis explică (pentru lpavel):

Mi-am dat si eu seama happy

| Rauldenis explică (pentru lpavel):

Am si Malwarebytes pentru Malware, ala ii bun de ceva? L-am vazut in topuri pe net si mi-a zis un prieten ca ii bun dar vreau sa fiu sigur

| lpavel a răspuns (pentru Rauldenis):

Orice antivirus e mai bun decat nimic dar asa cum am mai zis Avira e cel mai bun! Nu am incercat Malwarebytes dar sa stii ca unele antivirusuri iti incetineste pc-ul, NU detecteaza toti virusii blablabla!

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu există cel mai bun și gratis progeam antivirus, doar cele mai eficiente(desigur în a detecta mai mult viruși comerciali, real este doar un miraj comercial) și nici unul nu sunt gratis din cele comerciale doar gratis pentru uz personal.Singurul antivirus gratis și necomercial est clamWin, care este nativ linux și a fost conceput pe post de stârpitor de viruși de Windows de pe serverele Linux.
Cel mai bun antivirus din lumea asta ești chiar tu, utilizatorul de calculator.
Dacă vrei îți porun o „rețetă" antivirus ce se ține forte bine cu un antivirus comercial de top, nu încetinește sistemul și da este 100% gratuită. Succes

| Rauldenis explică (pentru DeyCj):

Tot ce am cerut a fost un top cu cateva antivirusuri gratis ok pentru Windows ca sa ma protejeze de virusi. Ca doar nu te astepti sa cred ca astea gratis sunt mai bune ca alea cumparate?

| DeyCj a răspuns (pentru Rauldenis):

Și ce te face să crezi că daca plătești dreptu de utilizare că de cumpărat veci nu îl vei cumpăra(Citește EULA) antivirusu te va protza de un virus de-al meu(să zicem) care e chiar distructiv nu comercial? Din 1000 maxim unu doi o sa îl vadă, restul, nu; Ca drept dovadă softul contrafăcut de pe file liste ce conțin toate coduri virale și antivirușii văd softurile de acolo „curate"; real infectate.
Deci îs programe pe care le folosești și dai banii degaba. Testat și dovedit.

| Rauldenis explică (pentru DeyCj):

Tocmai, pentru asta am cerut un top pentru antivirusuri gratis, ca sa am ceva sa ma protejeze de macar cativa virusi, ca stiu ca nu ii gaseste pe toti ca e imposibil. Si acum ce facem ne certam aici ca niste copii mici? Eu zic sa terminam.

| SilentDark a răspuns:

Eu am Avast si imi merge de minune!