| Gion3334 a întrebat:

Salut TPU,se poate deschide o consola (.bat) intr-un telefon Android? Sunt foarte interesat sa aflu asta, dar daca nu se poate deschide ceva.bat, nu exista alta modalitate sa rulez o consola in telefonul Android? big grin

Răspuns Câştigător
| TheArchitect218 a răspuns:

Androidul e bazat pe linux,.bat e pentru MS-DOS. Poți să execuți.sh-uri, numai trebuie să-ți rescrii comenzile din acel.bat astfel încât să fie pentru linux. Sau... poți să cauți ceva emulatoare, însă din ce știu nu-ți emulează ca lumea toate comenzile, doar o (mare) parte dintre ele.

1 răspuns: