| Robyi a întrebat:

Sunt argumente PRO si CONTRA in vederea de a lasa la incarcat telefonul peste noapte. Eu sincer nu-i vad rostul ca, odata ce a ajung la 100%, sa stea in priza. Se ridica intrebarea: Daca este inchis, poate afecta durata de viata a bateriei pe viitor?

Vreau sa mentionez ca este vorba de un iPhone 6S Plus.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu conteaza daca este inchis sau deschis in timp ce este conectat la incarcator. Odata incarcata bateria la 100% telefonul opresete automat alimentarea si asta nu doar la terminale Apple, ci la majoritatea smarthphone-urilor de pe piata.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu il las peste noapte, nu cred ca afacteaza durata bateriei, totusi e bine sa nu lasi la 0 % bateria, mereu intre 10-20%

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu toate telefoanele care le am avut au stat toata noaptea la incarcat si au functionat foarte bine

| iamcringe a răspuns:

Doar daca nu e incalzit rau...
Daca te joci toata ziua cu telefonul si el arde ca Iadul apoi il bagi la incarcat toata noaptea ar putea primi daune.
Eu asa am auzit.

| Mitărci_Deceneu_1999 a răspuns:

Nu are nimic asa fac de peste 8 ani si telefonul nu are nimic. sanatate