| SerbanElyan a întrebat:

Am auzit ca durata de viata a bateriei scade daca las telefonul la incarcat peste noapte. E adevarat?

4 răspunsuri:
| MariusGomoi a răspuns:

Nu e adevarat, partea proasta e ca consumi curentul degeaba asa ca ai grija

| AlexDaniel7293 a răspuns:

Ce prostie... cine a fost,, desteptul " care ti-a zis? crezi ca telefonul ala isi da seama daca il incarci noaptea sau ziua? e total fals.

| SerbanElyan explică (pentru AlexDaniel7293):

Vreau sa aspun daca il las toata noaptea, in fiecare zi... bateria se incarca 100% in 2-3 ore si inca 5-6 ramane bagat in priza. Daca il las in priza cand bateria e incarcata...

| AlexDaniel7293 a răspuns (pentru SerbanElyan):

Aaa. no problem. curentu se duce direct in telefon cred. ( eu las tableta 24/7 incarcat o scot doar cand plec, telefonul meu il las si pe el mereu si cand nu il folosesc si cand ascult muzica, laptopu de el nu am ce zice. de cand il am nu l-am scos decat de 2 ori de la incarcat fara motiv.