| ZoLd a întrebat:

Știți o modalitate prin care sa pornesc laptopul fara butonul power?
Nu mai pornește și habar nu am ce are, primește curent, mouseul se aprinde pe un port 3.0 dar el nu da nici un fel de semnal.
Funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie verificat daca butonul Power functioneaza. Acesta se poate face doar desfacand laptop-ul si simuland contactul pe circuit.

Daca nici prin simulare nu porneste, atunci practic poate fi de vina aproape orice pe placa de baza, iar depanarea si repararea se poate face doar in conditii de service.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la servis.