| cristimaz a întrebat:

Un prieten de-al meu vinde o tableta si as vrea sa o cumpar, dar eu am mania jocurilor si as vrea sa stiu daca merge asphalt8, temple run, fifa jocuri din astea ceva mai maricele.
Tableta are 1, 2GHz dual core, RAM 512 MB DD3, memorie interna 4GB, android 4.4.

Răspuns Câştigător
| TheCosmin02 a răspuns:

Suporta temple run, fifa,... dar din cauza procesorului nu poate rula jocuri de genul angly birds go
dar si eu am avut o tableta de 4gb si puteam sa instalez doar pe 2gb ceilanti erau ocumapt de sistemul de operare
daca e mai mult de 200lei nu iti recomand sa o iei

| TheCosmin02 a răspuns (pentru TheCosmin02):

Dar daca are ecranul de 7" nu tio lua e naspa rau cele mai convenabil e de la 8" in sus...
dar sa stii ca note3, note4, galaxy mega chiar si note2, s5, s4 tine cu usurinta locul unei tablete
happy

| cristimaz explică (pentru TheCosmin02):

Cat am asteptat raspunsurile m-am uitat dupa o alta tableta, am vazut una la fel dar cu quad-core 1, 2 asta cum ti se pare?

| TheCosmin02 a răspuns (pentru TheCosmin02):

E destul de buna vers de android 4.4...

| TheCosmin02 a răspuns (pentru cristimaz):

Da asta ar putea rula jocuri de genul angly birds go happy
dar conteaza si ramul mult trebuie sa fie de la 700 in sul
sper ca ti-am fost de ajutor

| cristimaz explică (pentru TheCosmin02):

Nu are 4.4 ci 4.1 probleme?

| TheCosmin02 a răspuns (pentru cristimaz):

Nu prea conteaza vers. de android daca are ramul si procesorul bun plus ca se poate actualiza in timp versiunea de android la 4.4

| TheCosmin02 a răspuns (pentru cristimaz):

Uite ce am gasit eu :
http://tablet-pc.compari.ro/.......1,pret=1/
sunt mai multe tablete iti alegi ce vrei daca vrei!

12 răspunsuri:
| lotus21 a răspuns:

Tableta îo praf laughing mai bine ia-ți un telefon... Smartphone-urile au mereu întâietate în fața tabletelor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cine stie ce tableta..Mai bien iti iei alta..Jocurile iti merg dar mai greu.

| Ciprian96CPY a răspuns:

Temple run ruleaza. Asphalt 8, modern combat 5 most wanted etc. Vor rula sacadate. La 512mb ram si dual-core rulezi kitkat 4.4. laughing)

| Ciprian96CPY a răspuns:

Iti recomand ceva cu quad core a9, minim 1gb ram, 16gb de stocare si un custom rom de preferat Cyanogenmod. Asta ca sa te poti juca si tu ce e cu bani in play store.

| ZdrenteMici a răspuns:

Prietene, cauta ceva cu specificatiile de mai sus, dar cu 1GB ram minim, daca vrei sa joci ceva calumea...