| EL3M3NT2018 a întrebat:

TPU am si eu o problema cu windows xp sp 3 nu al mai pot instala pe laptop mi se inchide singur laptopu cand sta acolo la 39 de minutes nu la partiti acolo la 39 de minutes va asigur ca nu e de la cd am facut altul bootabil si tot asa face tot windows xp sp 3 l-am facut bootabil plssss help ajutati-ma nu vreau sa mi se strice laptopu cum sa rezolv problema sa pot instala si eu windows xp sp 3 mentionez ca de pe ACHI am trecut pe IDE ca imi da dea ecranul albastru cand eram pe ACHI si cand l-am pus pe IDE nu mai imi da dea cine ma ajuta dau funda sa rezolv problmea va rog eu plssss ajutati-ma help

3 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Daca se instaleaza pe alt calc inseamna ca ai probleme de citire adica dvd/Rw CD/RW dus este citeste cu erori.cum il cheama pe laptop da niste date despre el.Dar cu xp Sp2? merge sau nu. Pentru racire pui sub el masuta speciala cu vent dar nu alimentata din usb o iei pe cea cu alim separata ca mobilul
Si eu pateam la fel dar cind bagam niste gioarse de cd pentru instalat dar cu sp 2 nu ma omoram.Mai ai posibilitatea sa buteze din usb daca ai pe stik Wxp sp3 Eu personal nu am incercat www.okazii.ro acolo dai de stik butabil te duci cu sticul cam,, ron si gata si se incarca fluierind

| dodoo2311 a răspuns:

Fa-ti rost de un alt windows pentru ca al tau are eroare. de obicei se intampla la windows-urile piratate.

| gnostik a răspuns:

Ai 2 probleme: 1. ai probleme cu hardul si 2. ai probleme cu "incalzirea" laptopului...verifica niste temperaturi