| costi530 a întrebat:

Vreau sa aflu ce fel de windows 7 am! De exemplu (Windows 7 X...)?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Salut! Pentru a afla varianta de Windows ai mai multe optiuni :

Varianta 1 :
Apasa click dreapta pe My Computer ( This PC pe Windows 10 ) si proprietati. O sa iti apara cateva informatii despre sistemul de operare, memorie RAM, procesor.

Varianta 2 :
Apasa butonul "Windows" ( Stanga jos pe tastatura ) + "R"
Scrie "msinfo32", fara ghilimele. Apasa Enter. Pe primul rand o sa iti apara versiunea de Windows, pe al doilea build-ul curent, etc.