| George3313 a întrebat:

Vreau sa gasesc si eu procesorul Ryzen 3 3300x si nu il gasesc deloc in Romania, dar nici sa nu aiba preturi exagerate, undeva pe la 600 de lei, puteti gasi niste siteuri unde pot livra vara sa platesc cu card?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Am găsit un magazin online ce îl are in stock.
Preț: 140, 99 €.
Problema e că nu știu dacă trimit în România.
Dacă îl vrei neapărat lasă un mesaj privat cu un nr de whatsapp și vorbim.

| nicu991 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai pui la buget si sa mergi pe un ryzen 5 3600.

| George3313 explică (pentru nicu991):

Gandeste te ca o sa imi fac pc ul peste 3 luni pe piese, ideea e, ca daca apare in stock il iau pana atunci. Deci crezi ca apare pe stock in urmatoarele 3 luni?

| nicu991 a răspuns (pentru George3313):

Si mai bine, mai pui 200 de lei peste bugetul acela de 600 si-ti iei 3600 linistit, pentru ca-i mai puternic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru George3313):

Dupa cum am mai zis... discutam fix degeaba acum. Cind ai banii si vrei sa il faci, cu maxim 3 zile inainte, atunci vedem ce si cum. La garaj e listat cu 600 RON... doar sa ai noroc sa si intre in stoc pe la scorul asta - https://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/ryzen-3-3300x-38ghz-box/

| George3313 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am auzit pe reddit sau ceva ca o sa creasca productia deci ar trebui sa apuc, in orice caz, am banii de rocesor oricum deci daca apare in stock, mai ales la 600, il iau fara sa ma mai gandesc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru George3313):

Logic ca o sa creasca, AMD vinde de rupe.

| George3313 explică (pentru GabiDumitrescu):

Stiu,si procesorul asta rupe laughing) deci shna logic dar, esti sigur ca nu o sa opreasca productia sau ceva de genul, adica chiar vreau sa il prind mai ales si la 600 de lei