| Robert0920 a întrebat:

Vreau sa îmi bag net mobil (prin modem) cablu nu pot deoarece stau cu, chirie, as vrea sa știu care ar fi cel mai bun furnizor? Am înțeles ca rds$rcs ar fi cel mai bun! întrebari referitoare la rcs$rds : Internetul este nelimitat? Ce viteza are? Se pot downloada filme,muzica, jocuri? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La RCS-RDS (DIGI cum se zice) ai cativa Gb cu viteza maxima si cand i-ai consumat merge cu viteza mai mica dar nu se opreste ca la ceilalti si nu te costa in plus.
Pretul este de la 10 lei in sus functie de abonament: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-mobil-stick
Se poate downloada orice.

| Robert0920 explică (pentru Salontanul):

Si care e viteza dupa terminarea traficului maxim? Eu as dori abonamentul cu 25 lei!

| Salontanul a răspuns (pentru Robert0920):

Nu se specifica nicaieri. Eu am varianta pe telefon si cand nu aveam Gb (terminam cei 5 Gb pe care-i aveam, acum sunt 10 Gb) scadea viteza drastic ca abia intram pe anumite site-uri. Pentru a rezolva problema (stau mai mult acasa) mi-am luat router si folosesc Wi-Fi-ul pe telefon si intru pe date doar cand plec undeva (daca nu gasesc pe drum Wi-Fi). Daca ai acoperire in 4 G si folosesti asta n-o sa prea simti diferenta. La mine este doar 3 G.

3 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Invata wpa2 crack prin cudahashcat si maskatacks. In cateva zile iti intra, you only need brains for that. Si e gratis si e si safe.

Sau fura de la cafenele net, fara stres, acum sunt si repeatere care le faci wifibeacons prinzi la cativa km semnal pe 5 linii. Sunt antene de mare putere pe la 300 lei si iei semnal de oriunde din oras. Daca stai la bloc e si mai simplu, practic in jurul tau sunt cateva sute de modemuri. Unul tot trebuie sa aiba wps activat si intri cu el in 2 zile.

P.s. Lasa stickurile de net ca se limiteaza si nu merita. Dai banii degeaba. Si eu am stat in chirie si prindeam net de la 3 surse, 2 le-am crack-uit pe wps si unul pe wpa. Cel wpa mai mult din noroc ca era de doar 9 caractere lungime si era un nume parola, in fine.