| AlinelAlecu a întrebat:

Vreau sa imi conectez laptopul meu la un televizor printr-un cablu hdmi. Si laptopul si televizorul au intrari hdmi. Televizorul imi arata desktopul dar nu complet. Adica este putin dat pe zoom. Laptopul are i7, nVIDIA geforce 940m 2gb si 12 gb ram. Si ruleaza windows 10.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

In functie de windows intri in display > screen rezolution si o setezi pe rezolutia Tv-ului(hd 1240-720 fullhd 1920-1020 ceva in genu asta), incerci mai multe, vezi care e mai bine