| Aly_7627 a întrebat:

As vrea sa-mi conectez laptopul ( Aces emachines E510) cu televizorul (Panasonic LCD). Laptopul are doar pentru cablu vga(mufa albastra) si la televizor m-am uitat si avea si hdmi 1 si hdmi 2. Ce cablu ar trebui sa-mi cumpar ca sa le conectez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti cumperi cablu HDMI, avand la un capat mufa USB si la celalalt HDMI. Numai bine!

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Conectezi cablu VGA la Laptop si TV, selectezi din meniu televizorului la conectivitate RBG sau PC in raport de setarea care o ai. Apesi la Laptop tastele Windows +P si din meniul deschis selectezi doar proiector daca vrei sa vizualizezi doar la TV sau dublare daca vrei sa vizualizezi in acelasi timp si la Laptop si TV

Răspuns utilizator avertizat
| jhonny999 a răspuns (pentru claudiu2386):

Daca ai citi mesajul cu atentie ai vedea ca spune destul de clar, ca la TV avea si Hdmi 1 si Hdmi 2 nicidecum nu sugereaza ca lipseste mufa VGA,