| DRINKandSMOKE a întrebat:

vreau sa imi cumpar o unitate noua in special pentru jocuri imi puteti da un exemplu de unitate? Bugetul ar fi cam de 500 - 600 LEI bani nu ii am acum da vreau sa-i strang.

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Un pc nou, nu stiu daca-l poti face office in bugetul asta, dar nu prea te poti incadra cu nimic gaming.
Te sfatuiesc sa pastrezi o parte din componentele actuale sa le pastrezi sau sa le cumperi in timp. Carcasa, sursa, unitatea optica o poti pastra si de acei 600 de lei sa cumperi un kit de placa de baza + procesor + memorie ram + placa video si in acest buget ca sa cumperi ceva decent, te poti uita pe piata sh.

| spaghetty a răspuns:

Ma daca vrei gaming pastreaca 2000 lei si ia-ti una stas care duce gta 4 ca pe nimic

| danteewerr a răspuns:

O carcasă mai de doamne ajută costă cam un milion jumate, o sursă pentru gaming bunicică costă cam un milion șapte sute, memorie ram iti trebuie cam 6 giga, un procesor Intel sau amd ar costa in jur de cinci milioane și mă refer la unul aproximativ bunicel adică să-ti meargă căt de căt bine unele jocuri, apoi placa video una aproximativ bunicică fără prea multe pretenții pe ea ar costa cam opt milioane, un hard bunicel costă cam trei miloane, tastatură plus mouse egal două milioane, un omnitor mai de doamne ajută in jur de zece milioane, birou pentru pc costă cam trei milioane, un sistem de ascultat muzică fără pretenți costă cam patru milioane, o placă de bază uitaseși, costă cam cinci milioane una destul de bunicică, adică aproximativ bunicică, și am uitat și de dvd-rw care costă cam opt sute de mii de lei vechi desigur, a ce ziceai? Că ai buget de 500 lei? laughing pentru gaming? Eu am băgat aproape o mie de euro carcasă plus monitor și gam-pad xbox 360, și abia sunt mulțumit! Deci eu zic de 500 de lei să joci la loterie, poate căștigi ceva acolo! ::laughing))

| Pacalex a răspuns:

Sall,daca mai e valabil anuntul cu unitatea am eu o unitate buna si am nevoie neaparat de bani si o dau la 700 ron, daca vrei mai multe detalii sau cunosti pe cineva care vrea unitate te astept cu un raspuns.

| DRINKandSMOKE explică:

Am vazut unutati mai bune de cat a mea nu vreau un pc in totalitate nou doar unitatea unde sunt rami p.de baza de sunet video...

| spaghetty a răspuns (pentru DRINKandSMOKE):

Da dar depaseste cu mult bugetul tau de 500 de lei. Dati seama ca doar un procesor Intel core i3 e 500 si ceva de lei unu i5 e 1000 lei aproape. tiar trebui o unitate noua ca esti in avantaj