| dmxsoimu a întrebat:

vreau să-mi iau un Rack, pot sa bootez windowsul de pe un Rack?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rack-ul se conecteaza pe o conexiune SATA sau IDE de pe placa de baza,
Daca-l conectezi pe prima conexiune (0), atunci poate sa boot-eze, fiindca se comporta exact ca si un hard disk montat in interior.

Daca vrei sa folosesti hard disk-ul conectat la un port USB, atunci trebuie sa faci 2 pasi:
1. Conectezi intai hard disk-ul la placa de baza (prima conexiune "0") si instalezi pe el Windows-ul
2. Scoti conexiunea de pe placa de baza si conectezi prin USB, dupa care boot-ezi de pe port-ul USB.

| sierra1 a răspuns:

Chiar dacă nu ești decis (nu știi dacă vrei) se poate!

Poți și prin usb mai simplul de cum spunea colegul dar la BOOT in bios/uefi alegi usebeul_ăla ca prima OPȚIUNE

| zilog a răspuns:

Merge dar merge greu sa zicem de 20 ori mai incet de cât de pe calculatorul normal