| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa stiu daca
chestia aia de la msconfig-boot-advance
option-number procesor, daca le activez pe toate
4 e daunatoare pentru laptop?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, sistemul si programele folosite isi "cer" optiunile avansate ale procesoarelor, dar la faza de boot doar unul va fi ocupat.
E mai bine sa lasi configurarea asa cum este, altfel s-ar putea sa creezi confuzii la boot.

| doctorandus a răspuns:

Eu am dat:

bcdedit /set numproc 8

Pentru ca am patru nuclee, fiecare cu doua threaduri.

Nu mi s-a intamplat nimic negativ, se pare ca porneste mai repede.

| gelu1970 a răspuns:

Iti ajuta la startare. nu dauneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e să îl lași debifat că Windows automat le folosește pe toate.

| xGamerZ212 explică:

Si daca nu e daunatoare, ajuta la performanta?

Nu e daunatoare, unii spun ca ajuta la performanta dar, nu cred.