| Zdog a întrebat:

vreau și eu niste păreri despre firma HP
Vreau să-mi iau un laptop nou si mă gândeam la unul HP.dar nu prea știu cât de bine își fac treabă laptopurile de la ei.

Răspuns Câştigător
| twistedfella a răspuns:

Intrebarea ar fi la ce il folosesti, editare video, jocuri...etc
daca vrei sa-ti cumperi unu' recomandarea mea este sa nu te gandesti prea multi firma ci mai mult la componente, gen: ai vrea un procesor cutare placa video ....etc ideea e sa stii ce vrei sa poata sa faca jucaria apoi sa-ti alegi jucaria cea mai apropiata de cerintele tale, abia pe urma alegi firma(care pune piesele la un loc )

| twistedfella a răspuns (pentru twistedfella):

Firma defineste plasticul, ambalajul in care sunt impachetate componentele, Toshiba e de mai slaba calitate(experienta) Acer pare bun(xp) in rest raman de vazut review-uri.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Firma laptopului e aproape* fara nici-o importanta. De ce? Pentru ca oricum placa de baza e facuta de Asus, procesorul de Intel, placa video de Nvidian sau AMD, ecranul probabil de ceva firma a lui Samsung si lista continua...
Firma scrisa pe laptop e doar cea care le pune pe toate impreuna, pune carcasa (care poate nici aia nu e facuta de ei) si suruburile.
* De ce APROAPE fara importanta? Ei bine, are putina importanta la modul ca o firma cunoscuta o sa aiba servicii cu clientii mai bune, service-uri pentru garantie mai buna si piesele mai "neimportante" din laptop de calitate superioara, adica suruburile, touchpadul, tastatura, poate boxele, insa nu neaparat si normal ca totul contra cost. Asa ca nu conteaza firma, cat conteaza configuratia (ce are in el), la ce iti trebuie si cati bani esti dispus sa dai.

| JackTD a răspuns:

HP este un producator foarte mare de tehnica, este in top 10... Depinde ce laptop o sa alegi, ultimile modele sunt superbe.
Recomand HP.
Sau gigabyte.
Eu am gigabyte sabre 15-e cel mai superb)))

| vladi123 a răspuns:

HP este unul dintre marii producatori de electronice. Am si eu laptop HP si se misca foarte bine (eu il am pe acesta http://www.emag.ro/......SW8K2BBM/)