| dedu13 a întrebat:

Salut TUP, am un telefon Alcatel OT-228, dar este pe Orange, nu merg alte retele precum Vodafone si Cosmote, cand bag cartele imi cere Cheie Retea : ) cred ca trebuie dus la decodat, dar nu as vrea sa stric niste bani aiurea, poate este acel cod pe internet INFRMATII DESPRE TEL : IMEI:860504012109567 si mai este un cod care nu stiu exact ce inseamna : 228X-2AEGRO3! MULTUMESC DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Vasybulan a răspuns:

Sunt ceva programele pe net, care, teoretic, iti permit sa decodezi telefonul prin USB. Singura problema e ca acele softuri, iti vor afecta softul telefonului. Cel mai simplu, e sa te duci la un service, etc. si sa il decodezi. Nu cred ca e mai scump de 30-40 lei.