| BetivanuLHaios a întrebat:

Salut tutror! Am 2 mari pobleme, cer ajutorul unui expert!

1. Cand incerc sa descarc unele fisiere tip setup ( antivirusuri, jocuri, aplicatii etc. ) mi se descarca cat se descarca, si fix la 99% se blocheaza. Folosesc google chrome.
2. Cand incerc sa deschid unele executabile (jocuri, aplicatii etc.) primesc mereu o eroare "themedia", iar executabilul mi se sterge pur si simplu. Iar cand rulez unele launchere, in folderul unde e instalat acel launcher mi se sterge un anumit fisier tip.dll. Am incercat sa reinstalez acel program, dar dupa ce ii dau restart/turn off, aceeasi problema.

Va cer ajutorul, deoarece sunt sigur ca aici gasesc cele mai bune raspunsuri si cei mai buni tehnicieni.

(Am incercat sa descarc Dr.Web CureIt!, deoarece am inteles ca e un program foarte folositor, dar, cum am spus mai sus, mi se opreste la 99%. Deasemenea, am incercat si Combofix, dar nu simt nici o schimbare.)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe alt pc si downloadeaza firefox, apoi faci java update.
Ce windows folosesti? eu pe xp, ca sa nu-l mai reinstalez, downloadam doar Service Pack 3 si ii dadeam un install.
Cauti un antivirus bun si dai o scanare, apoi instalezi Tunneup utilities...
Stii care e treaba, e posibil ca si hdd-ul tau sa aiba ceva BAD-uri si nu mai poate salva datele pe disc.In TuneUp Utilities, ai o optiune Disk Check...sau ceva de genu.

| BetivanuLHaios explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, a mers foarte bine cu solutia de a reinstala sp3!

5 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Au mai fost puse astfel de intrebari daca ai fi fost atent.

problema este foarte simpla, atunci cand iti da astfel de erori si mai ales cum zici tu ca atunci cand incerci sa deschizi ceva ti-l sterge, ia si instaleaza winu din nou. problema este de la virusi. instalezi winu, instalezi un antivirus bun si dupa iti faci treaba in continuare, si nu o sa mai ai probleme pana la urmatoarea virusarewinking bafta, sper ca te-am ajutat.

| BetivanuLHaios explică (pentru tr3ig):

Chiar nu exista alta solutie decat cea de reinstalare a windows-ului?

| tr3ig a răspuns (pentru BetivanuLHaios):

Nop, asta e cea mai buna si mai sfanta si singura de rezolvare, daca bagi un antivirus o sa iti stearga ce e infectat si nu o sa mai mearga deloc poate, ia si instaleaza winu si gata.

| BetivanuLHaios explică:

Daca exista si alta solutie in afara de aceea de a`mi reinstala windosul, as vrea sa o aud. big grin