| Hiken a întrebat:

Salut tuturor!
Am un Samsung Galaxy Ace Plus si acum 3 zile mi-a picat in Dunare, acolo stand aproximativ 2-3 minute.
Telefonul meu era aprins, deci tot sistemul a functionat cu apa.
Apoi l-am pus intr-un bol cu orez si l-am lasat 3 zile acolo.
Dupa ce l-am scos mergea perfect.Dar dupa 30 de minute nu mai merge butonul din mijloc.(HOME) si cand dadeam pe (POWER) nu se mai bloca si nici debloca, acum nu pot sa il deblochez decat cand il bag la incarcat se aprinde, dar cand vreau sa il blochez cu butonul (POWER) face poza. Ce i s-o fii intamplat?
Sper ca cineva stie ce sa fac. Fara raspunsuri gen : Du-l la reparat. Pot face asta si singur dar cred ca exista vreo cale fara a platii.
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| addy1999 a răspuns:

Incearca sa il mai usuci cu uscatorul de par, si mai lasa l vre o 2 zile fara sa-l aprinzi, mi s-a intamplat si mie acelasi lucru, mi a picat in apa si nu mi a mers butonul home, dar l-am reparat.

| Hiken explică (pentru addy1999):

L-ai dus la reparat sau cum mi-ai zis tu? happy

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie uscat putin mai bine.

| Raptorz a răspuns:

Mie mi-a picat telefonul in wc si a stat cateva secunde acolo dar nu mai e la fel...mobilului tau probabil i s-au ars cateva circuite si face figuri. Daca vrei sa fie ca inainte trebuie sa-l duci la reparat dar daca nu incearca sa il usuci cu un uscator de par, vata medicinala sau orez timp de 3-4zile.Ai putea sa gasesti mai multe informatii pe google legate de cum sa iti usuci smartphone-ul.