| MrLobaLoba a întrebat:

Salut tuturor,
de curand am achizitionat un calculator nou si am observat ca fata de cel vechi, acesta are mai mule mufe jack 3, 5
Cand intru in speaker properties imi apare la jack information

o mufa verde - L R - rear panel 3, 5 mm jack
o mufa crem - C SUB- rear panel 3, 5 mm jack
o mufa neagra - RL RR - rear panel 3, 5 mm jack
o mufa gri - SL SR - rear panel 3, 5 mm jack

Chiar sunt curios la ce sunt folositoare
(mentionez ca mufa cea verde si ce pentru microfon, cea roz nu apar in speaker properties)

Orice raspuns este bine-venitwinking

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sunt pentru 5.1 analog. Acolo ii dai enable, si legi canalele fata / spate / centru / subwoofer pentru un sistem audio. Mai microfon si line in. Practic trebuie sa fie 6 mufe.2 input, 4 output.

| MrLobaLoba explică (pentru Seby90):

Singurul fir de la subwoofer-ul meu este unul normal (verde), acele mufe ma ajuta la ceva?