| ZzP1nG a întrebat:

Salut un prieten are o problema la Pc i se blocheaza calculatorul si daca ii da restart tot blocat ramane din cate mi-a zis el ramane blocat acolo unde se incarca inainte de intrarea in windows timp de 20-30 de minute. sa fie harddiskul?, am inteles ca are o vechime cam mare 7-8 ani

4 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Am avut si eu problema asta,tineam unitatea invers, cu 'susul in jos' si nu imi mai aparea asa. Dupa ce l-am dus la un service l-a curatat putin si acum nu mai am probleme, poate PC-ul pretenului tau doar trebuie curatat pe interior, dar sa nu faca el asta, sa-l duca la un specialist.

| raidxp a răspuns:

Si in safe mod tot asa se blocheaza? happy

| ZzP1nG explică:

Ma nu a incercat in safe mode da ma uimeste inteligenta lu unii "MadalinStoicescu "cum sa ii dau hardul meu bai, eu am alta placa de baza procesor, placa video, audio nu iti dai seama ca se da toate peste cap la el, nu o sa mai recunoasca nimic in special de la placa de baza, si procesorul omg am zis ca se blocheaza chiar si dupa restart nu numai unu ci repetate daca era de la CPU se bloca o perioada sau dp restart rula normal

| MadalinStoicescu a răspuns:

Eu zic ca da.dai tu hard-ul tau sa incerce sa vada daca merge. Daca nu e hard-ul atunci eu zic ca e procesorul