| kGeorge a întrebat:

Salut. Un prieten mi-a dat laptop-ul lui(un Dell Inspiron 15 3000) pentru a-i instala windows-ul. Dupa ce am facut asta am realizat ca acesta nu se conecteaza la internet. Am incercat orice, acesta pur si simplu nu vrea sa detecteze wifi-ul. De asemenea, mufele lui sunt prea mici pentru internet pe cablu. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-i un adaptor de genul>

https://www.olx.ro/......guLKe.html

| lpavel a răspuns:

Sa instalezi driverul wifi! daca nu are cd/dvd cu drivere atunci de pe un alt pc intri pe net pe site-ul producatorului (www.dell.com) si de acolo vei descarca toate driverele necesare!

| kGeorge explică (pentru lpavel):

Am fost pe site-ul lor, nu am gasit ce imi trebuie. M-am uitat pe Youtube, si toate tutorialele se bazau pe faptul ca la un moment dat pe pc a existat un driver de internet. A existat un driver pentru adaptorul de wifi. Dar pe laptop-ul lui nu este. Ma gandesc sincer daca o aplicatie ca Driver Booster ar puta face ceva

| lpavel a răspuns (pentru kGeorge):

E imposibil sa nu gasesti orice driver pe site-ul oficial! Doar daca laptopul nu e piesa de muzeu... atunci da poti incerca cu programe ajutatoare cum ar cel mentionat de tine, dar mai sunt cu sutele, incearca-le pe toate pana rezolvi. si da te ajuta acele programe!