| TheDingKong a întrebat:

Un prieten vrea sa ii reinstalez Windows-ul si placa lui de baza suporta Windows Vista sau Windows XP. El momentan are Windows XP si n-a ma fost reinstalat din 2008. Ar merita sa instalez pe el Windows Vista SP2? Mentionez ca specificatiile pc-ul sunt mai jos.
Amd Athlon 64 3800
Placa video Asus X1500
2GB RAM DDR2 (nu m-am uitat la ce frecventa ruleaza)
Placa de baza M2V-MX SE
Vreau sa nu ma criticati ca nu stiu celalalte componente dar m-am uitat in speecy si alte programe asemanatoare si le-am retinut pe astea. Deci pana la urma ce spuneti, merita sa bag Windows Vista SP2 pe el?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Recomand tot Windows Xp.

| halogen001 a răspuns:

In loc de vista se poate instala chiar windows 7 pe 32 biti.

| alasca444 a răspuns:

E un sistem cam vechi. Eu ti-as recomanda sa ii pui Windows XP.
Acum unii se vor intreba de ce
Simplu Windows Vista consuma foarte multe resurse. Mai ales ca PC e slab nu vei putea face nimic nici pe net. Windows 7 este prea puternic pentru aces PC. Recomand XP deoarece ii va merge destul de bine.