| Tiberiu436 a întrebat:

va rog sa imi spuneti da ca acest calculator este bun uitati siteul! http://www.evocomputers.ro/......-rw-.html. Funda!

Răspuns Câştigător
| heldeN a răspuns:

Asta e pentru gaming
- Dual core haswell, aproape la fel de performant ca acel i3
-placa de baza ok
-4gb ram
-500gb hdd
-placa video buna, duce orice joc la detalii bune
-sursa mai decenta, nu cea integrata in sistemul cu i3
-carcasa mai de doamne ajuta
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/938749/

2 răspunsuri:
| heldeN a răspuns:

Daca il vei folosi la office, da e ok, dar daca vrei gaming NU, are video integrat si carcasa+sursa inclusa care nu cred ca va face fata la o placa video dedicata

| MateiSebastian a răspuns:

Salut! Tot ce văd bun la acest sistem este procesorul, în rest e destul de slab. Dacă nu trebuie să execuți aplicații grafice cu cerințe prea mari, cum ar fi jocurile video, aplicații de procesare audio/video ceva mai complexe, s.a.m.d, sistemul e bun la prețul ăsta, cu toate că ar fi mai ieftin dacă l-ai construi din bucăți; Adică să cumperi tu însuți toate componentele și apoi să construiești sistemul. Apropo, va trebui să îți instalezi un sistem de operare ceva mai bun decât FreeDOS, cum ar fi Windows 7. Dacă vrei să îți ducă un joc mai nou mă tem că trebuie să-ți iei o placă grafică dedicată.
Sper că te-am ajutat cu răspunsul meu.