| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut vreau sa creez un site web, ce mai exact îmi trebuie și cam cât m-ar costa, și mai important cum ași putea sa îl promovez.

6 răspunsuri:
| conaltura09 a răspuns:

Pentru a creea un site ai nevoie de un domeniu (.ro/.com/.org/.etc), si un host, de obicei pretul depinde de cat de calitativ vrei sa fie, pana in 20 de euro eu zic ca te ai descurca, promovare poti sa i faci prin Facebook/ Instagram / alte site uri sau persoane publice, pretul aici nu as putea sa ti l dau, fiecare are pretul lui de colaborare. Bafta

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai spune "Vreau să fac un film. Cât m-ar costa să-l fac și să-l promovez?". Dar una este să faci un film de 15 secunde cu telefonul, și alta este să faci "Avengers: End Game".

Un site poate să coste oricât. De la 0 până la zeci (sau sute) de mii de euro, în funcție de ce vrei să facă. La fel stau lucrurile și cu promovarea. Poți să bagi în promovare 10 euro sau un milion de euro.

| Speranta12 a răspuns:

Ce vrei sa postezi pe site-ul tau?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum, site ul nu iti ingradeste dreptul la viata privata?
Internetul pe care il platesti cu nume si prenume nu?

| AndreiMarin499 explică (pentru Speranta12):

Vreau sa fie un forum generalist, adica sa fie axat pe mai multe subiect cum ar fi technologia, auto, politica, etc.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Prețul variază.
Îți rogi prietenii să promoveze sau plătești altora să iti faca reclama.