| alexandrualex145 a întrebat:

Salut, vreau sa dau upgrade la un monitor cu o rezolutie mai mare.
As vrea sa va intreb daca va afecta performantele in general ale PC ului si ale componentelor, pe programe uzuale gen photoshop etc., NU JOCURI.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Monitorul NU influențează pc-ul, eventual, invers

| dinaprilie a răspuns:

Sigur nu

| StalkerSoul a răspuns:

Nu o sa afecteze performanta!

| Mtoni a răspuns:

Cred că upgrade-ul la monitor nu va afecta aproape deloc performanța computerului.

| alexandrualex145 explică (pentru Mtoni):

Am inteles. imi era teama ca o rezolutie mai mare va incetini anumite programe(chit ca nu e vorba de jocuri) sau ca va solocita mai tare componentele