| anonim4565 a întrebat:

Vreau sa fac un avion rc cu doua servo si 1 motor brushless, am 2 placute arduino nano 2 hc12 o baterie de 11, 1v 2200mah.
Sunt incepator si faza e ca am intampinat ceva probleme si am nevoie de ajutor, deci care stie si are chef sa ma ajute sa-mi raspundahappy

Răspuns Câştigător
| Trioda a răspuns:

Depinde de ce probleme ai..este un kit aproape ansamblat,sau ai pornit de la zero?
Ai cautat documentatie,pe internet?
Sau sfaturi pe bloguri specifice,ar trebui sa iti faci cont pe ele,vei gasi Si prieteni si vei lega prietenii cu colegi cu aceleasi preocupari ca ale tale! happy
Ai schemele de conectare,alimentari etc?
Nu cumva te-ai inhamat la cat nu poti duce?
Oricum te felicit pentru ambitie,construirea unui avion presupune cunostinte avansate de electronica,mecanica, istetime, indemanare, pasiune si perseverenta.
Lasa un mesaj, poate te ajut.