| wasilika24 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar panouri solare(fotovoltaice ) se merita si cite imi trebuie pentru a intretine televizorul si incarcatorul de la telefon

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

Cum spunea ombladon... nu legi panourile la priza si tragi curent din soare laughing panourile sunt folosite pentru a incarca niste acumulatori care aceia ofera "electricitate" casei si ei sunt incarcati de la reteaua principala de curent electic si soare astfel doar technic injumatatesti facutra la curent... nu treci complet pe "soare" ca altfel se intampla ce a spus franciX3 happy s-ar putea sa fie nori laughing Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se merita pentru ca este posibil ca atuci cand ai nevoie de curent sa nu fie soare, pote ii innorat, ploua

| ombladon a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai doar folosesti panourile sa incarci niste acumulatori...