| DarkGamerPro a întrebat:

Salut.vreau sa imi cumpar un laptop in rate de la eMAG...Cei care ati mai cumparat in rate de la ei ma ajutati cum se face?(am inteles ca trebuie sa dai buletinul).Dar, parintii imi spun ca nu vor sa dea datele buletinului sub pretextul catongueoate imi fura de pe card sau face magarii daca are CNP-ul meu.Este adevarat? Emag face lucruri din acestea?
Va multumesc pentru raspuns.
Funda!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa faci dovada ca ai un venit in primul rand apoi da buletinul uni cer si o factura,tu faci credit la o banca, banca isi da banii cu care vei lua acel laptop, eMAG nu da in rate si banca prin eMAG, sunt mai multe brd, bcr etc am fost la cineva tia luat un laptop de 24 de mil plateste 30 de mil in total, faza cu furatul fi serios, pe o retea scrie cnp tau, fara bulentin nu poti exista, datele noastre sunt stiute de multe persoane

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai asa ca nu e atat de simplu pe cat crezi tu sa iei in rate. Datele care le cer ei sunt doar pentru a aplica la un credit. Sa iei in rate trebuie sa obtii mai intai creditare de la o banca, asta inseamna ca trebuie sa faci un dosar de credit la care trebuie sa atasezi o groaza de acte printre care obligatoriu adeverinta de venit. Abia apoi daca se aproba creditul mergi mai departe

| DarkGamerPro explică (pentru suntserios):

Nu ma intereseaza asta ma sunt serios ma intereseaza daca cei de la eMAG fac magarii si cum au procedat altii cand au platit in rate de la acel site tongue

| suntserios a răspuns (pentru DarkGamerPro):

Ce magarii sa faca? tu nu intelegi ca daca faci rate nu platesti nimic eMAG ului si nici macar nu folosesti cardul? platesti bancii care iti acorda creditul.

Si nu eMAG nu face magarii ca de aia sunt primul retailer de pe piata romaneasca pentru ca sunt cat de cat seriosi nu pentru ca fura de pe carduri. De fapt niciun magazin online nu fura de pe carduri ca atlfel nu ar mai putea functiona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda si mai simpla. Economosesti pana ajungi sa iti cumperi lap-top(pui in borcanel suma pentru rata lunara. Daca se poate pune putin si peste cifra stabilita numai bine. Ratele la asa ceva nu-si au rostul au ascunse multe cheltuieli de care nu se spune si pana strangi suma poate vei gasi produsul la un pret mai bun). Toate cele bune.

| John1973 a răspuns:

Emag nu face lucruri din astea si oricum trebuie mult mai multe decat buletinul http://bit.ly/1C6jpnp

| Treistariustar a răspuns:

Cum sa faca ma magari ei de la eMAG. normal ca nu fac e cel mai mare magazin din Romania. Daca nici in ei nu ai incredere nu stiu in cine de pe lume asta ar trebui sa ai http://bit.ly/114xQbe

| DarkGamerPro explică:

Acolo dupa sub pretextul ca era poate